Strona główna » 2019 03 24 Rajd do Radiowego Centrum Nadawczego

2019 03 24 Rajd do Radiowego Centrum Nadawczego

Data: 24.03.2019 r.

Trasa: Solec Kujawski – zielony szlak im. Tadeusza Dolczewskiego – Radiowe Centrum Nadawcze – leśne drogi – Solec Kujawski

Długość trasy: 17 km

Prowadzili: Krzysztof Skorupka, Łukasz Wojtecki

We wrześniu bieżącego roku, przypadnie 20 rocznica uruchomienia na terenie byłego poligonu wojskowego Kabat – Radiowego Centrum Nadawczego. Z tej okazji Klub Turystów Pieszych „Horyzont” oraz Toruńska Grupa Turystyczna zorganizowały rajd, którego głównym celem było zwiedzenie Centrum.

Co prawda turyści z Solca i z Torunia startowali z różnych miejsc, to jednak już po kilku kilometrach wędrówki, nastąpiło spotkanie na zielonym szlaku im. Tadeusza Dolczewskiego. Łącznie grupa liczyła dwudziestu piechurów.

Tak się złożyło, że naszym przewodnikiem po obiekcie był kol. Krzysztof  – członek naszego klubu. Najbardziej charakterystyczną częścią centrum są dwa maszty o wysokości odpowiednio 330 oraz 289 metrów. Nasza grupa mogła jednak zwiedzić także budynek obsługi. Warto przypomnieć, że RCN nadaje Program Pierwszy Polskiego Radia.

W drogę powrotną udaliśmy się leśnymi drogami, dbając o to, aby powtórzyć możliwie jak najmniejszy fragment trasy. Meta rajdu miała miejsce w Solcu Kujawskim.

Ruszamy na trasę!
Maszerowaliśmy szlakiem im. T. Dolczewskiego
Na trasie dołączyli do nas turyści z Toruńskiej Grupy Turystycznej
Wspólne zdjęcie przed Radiowym Centrum Nadawczym