Rajd inauguracyjny

W pierwszym rajdzie nowego SKKT uczestniczyło 15 uczniów Gimnazjum w Gniewkowie wraz z opiekunem. Wspomagała ich 5-osobowa ekipa z Horyzontu
       Z Gniewkowa do Suchatówki dotarliśmy koleją. Tam zaczyna się niebieski szlak Menonicki oraz szlak czerwony, zwany przez wtajemniczonych widmo. Jest tak fatalnie oznakowany, że tylko zorientowani znają jego przebieg. Początkowo wędrowaliśmy korzystając z 2 szlaków, po czym skręciliśmy na zachód aby dotrzeć nad jezioro Nowe. Następnie przeszliśmy wzdłuż kanału łączącego jeziora Nowe i Stare aby dotrzeć do zabudowań Zajezierza.
       Następnym celem rajdu było miejsce straceń ludności powiatu inowrocławskiego. Pomniki ku czci pomordowanych, świadczą o ponurej przeszłości tego miejsca. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych przodków i ruszyliśmy w kierunku Gniewkowa.
       Zebranie założycielskie nowego SKKT odbyło się w Zajeździe Harasówka. Życzliwy turystom właściciel zasponsorował ciepły posiłek, po którym zostało przeprowadzone pierwsze zebranie organizacyjne nowego Klubu.