Szlaki Torunia

Do Torunia przyjechaliśmy koleją. Na dworcu czekali na nas Marcin i Patryk. Ruszyliśmy czarnym szlakiem przez most na Wiśle. Z mostu widać było prawie cała architekturę starego Torunia. Korzystając z okazji, Marcin zaprezentował poszczególne zabytki.
       Po przejściu mostu, udaliśmy się wzdłuż Wisły do Parku Miejskiego. Tam zobaczyliśmy Port Zimowy - element Twierdzy Toruń. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy ławce-pomniku Fryderyka Schillera.
       XIX-wieczne Forty toruńskie nadal zadziwiają swoją wielkością i pomysłowością ówczesnych budowniczych. W trakcie naszej wycieczki mieliśmy możność obejrzenia kilku z nich.
       Zielonym szlakiem dotarliśmy do Barbarki. Pomimo zimowej pory, przy maleńkiej kapliczce zastaliśmy wiele spacerowiczów. W pobliskiej Leśniczówce odpoczęliśmy przy ciepłej herbacie i toruńskich piernikach.
       W Barbarce jest cmentarz pomordowanych w czasie ostatniej wojny nauczycieli, harcerzy oraz wielu innych mieszkańców Torunia. W skupieniu wysłuchaliśmy opowiadania Marcina o tamtych, tragicznych dniach.

Zdjęcia Krzysztofa
Zdjęcia Darii