Rajd IVV

IVV (INTERNATIONALER VOLKSSPORT VERBAND) jest międzynarodową organizacją turystyczną. Polska Federacja Popularyzacji Turystyki jest zrzeszona w IVV. Klub Horyzont jest członkiem P.F.P.T. i tym samym ma prawo do organizowania rajdów IVV.
Zgodnie z przepisami IVV, organizator przygotowuje biuro rajdowe, które jest jednocześnie miejscem startu i mety imprezy. Na starcie wydawane są Karty Startowe. Uczestnicy poruszają się po specjalnie oznakowanych szlakach. Na trasach rajdu usytuowane są punkty kontrolne, w których uzyskuje się potwierdzenie na kartach startowych. Po przebyciu całej trasy, uczestnik otrzymuje potwierdzenie odbycia rajdu w Książeczkach Rajdowych.
Uczestnik ma możliwość wybrania dowolnego dystansu, tempa marszu oraz samodzielnego przejścia trasą.

Rajd miał początek na stacji PKP w Przyłubiu. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: 13 lub 20 kilometrowe.
       Pierwsza na trasę wyruszyła ekipa z Bydgoszczy. Byli to członkowie Klubów Piętaszki i Wędrownik. Część uczestników, z Grzegorzem Latosiem na czele, wybrała trasę dłuższą. Tu należy wspomnieć, że dla Grzegorza była to tylko mała rozgrzewka przed rajdem 100-km.
       Największa grupa przyjechała następnym pociągiem. Wśród nich Klub Sznurówki z Nowej Wsi Wielkiej, Pędziwiatry z Solca Kujawskiego oraz dwie Wiesie z Horyzontu.
       Pogoda była w kratkę. Było pochmurno i chwilami kropiło. Ostatnie kilometry, uczestnicy pokonywali w deszczu. Najbardziej przemoczona był mocna ekipa z Pędziwiatrów, pod przewodnictwem Patryka z Torunia, bowiem wybrała 20-kilometrową trasę.
       Gościem specjalnym rajdu był Andrzej Lindecki, Prezydent Polskiej Federacji Popularyzacji Turystyki. Uczestnikiem, który tylko przemknął, prowadząc pociąg towarowy przez Przyłubie, był vice-prezes Horyzontu, Józek Kukułka.

Migawki z rajdu
Józek wpadł tylko na chwilę
Zdjęcia Kasi