Szlakiem Brdy

Wędrówkę rozpoczęliśmy w osadzie Świt. Niebieskim Szlakiem Brdy ruszyliśmy do Piekiełka. Do niedawna miejsce to było postrachem kajakarzy.
       Z Piekiełka ruszyliśmy do Nieba. Krętą ścieżką wspinalismy się pod górę, do punktu widokowego, z którego roztacza się widok na Brdę.
       Postanowilismy zejść ze szlaku, aby dłużej mieć kontakt wzrokowy z rzeką. Wędrowaliśmy wąską ścieżką, wydeptaną przez zwierzynę. Widoki były niezapomniane.
       W Pile odnaleźliśmy ruiny młyna. W czasie odpoczynku, zapoznaliśmy się z historią tego miejsca, dzięki informacjom, które odnaleźliśmy na stronie internetowej Stowarzyszenia BUKO.
Do Świtu wracaliśmy żółtym szlakiem.
       Odwiedziliśmy Rezerwat Cisy Staropolskie, w drodze powrotnej do Solca Kujawskiego. Nie sposób opisać wrażenia, jakie wynieśliśmy z pobytu w tym miejscu. Wielkość i wiek drzew jest imponująca.

Migawki z rajdu
Cisy Staropolskie