Jesienna wycieczka

Do Suchatówki dojechaliśmy pociągiem. Oprócz gimnazjalistek i nauczyciela z Gniewkowa, w rajdzie uczestniczyli klubowicze Horyzontu.
       Wędrowalismy szlakiem czerwonym, zwanym szlakiem-widmo. Tylko wtajemniczeni orientują się w przebiegu tego szlaku. Prowadzący wraz z opiekunem SKKT, zgodnie doszli do wniosku, że szlak ten warty jest odnowienia...
       Grzybów i... grzybiarzy było w bród. Uczestnicy rajdu nie byli nimi zainteresowani. Bardziej interesowały ich piękne widoki okolic jezior Nowego oraz okolicznych lasów.
       Wycieczkę zakończyliśmy w Gniewkowie. Pożegnaliśmy się z młodzieżą i nauczycielem. Udaliśmy się w kierunku stacji PKP, gdzie posililiśmy się w Pizzerii.
       W drodze powrotnej do Solca, zatrzymaliśmy się w Przyłubiu. Dokładnie dwa lata temu, w tym miejscu zaczęła swoją przygodę z turystyką, najaktywniejsza turystka wśród młodzieży, Daria.

Migawki z wycieczki
Widoki na trasie