I Długodystansowy Rajd TAMTENDYK

Pogoda była piękna. Świeciło słońce, jednak wiał silny wiatr.
       Rajd miał swój początek w Cierpicach. Uczestników powitał organizator Rajdu, Łukasz Wojtecki. Szczególnie ciepło został powitany honorowy uczestnik imprezy, Pan Marian Włazik, który wraz z małżonką specjalnie pofatygował się, aby towarzyszyć uczestnikom na trasie. Należy wspomnieć, że oboje urodzili się w Glinnie Wielkim i chętnie dzielili się historią tych okolic.
       Pierwszy odpoczynek był przy Leśniczówce Zielona. W malowniczych okolicach Zielonej Strugi, uczestnicy zostali poczęstowani słodkościami, przez Prezesa Klubu Miłośników Wafelka Teatralnego.
       Głównym punktem rajdu było Glinno Wielkie. Dzięki Panu Włazikowi, uczestnicy zapoznali się z ciekawą historią tej wsi, dotyczącą II Wojny Światowej.
       Od Osieka Wielkiego trasa rajdu prowadziła Szlakiem Puszczańskim. Na 18-tym kilometrze, na wędrowców czekała niespodzianka. Prezes Horyzontu przywiózł gorącą grochówkę, której smak poprawił nastroje i chęć do dalszego marszu.
       Od Chrośnej do Solca Kujawskiego było najtrudniej. Niektórym piechurom zmęczenie dawało się we znaki, ale nikt nie skorzystał z oferty podwiezienia samochodem. Wszyscy w komplecie dotarli do mety rajdu.
       W Muzeum Solca odbyło się zakończenie rajdu TAMTENDYK. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz odcisk okolicznościowej pieczęci w książeczkach OTP.

Migawki z rajdu