Wiosenna wycieczka

Do Suchatówki dojechaliśmy autokarem. Oprócz nauczycieli i dzieci z Nowej Wsi Wielkiej, w rajdzie uczestniczyli klubowicze Horyzontu.
       Wędrowalismy szlakiem czerwonym, zwanym szlakiem-widmo. Tylko wtajemniczeni orientują się w przebiegu tego szlaku. Prowadzący odnajdywał prawie nieczytelne znaki, dzięki pomocy bystrych oczu dzieci.
       Pogoda była piękna. Uczestnicy rajdu podziwiali piękne widoki jeziora Nowego oraz okolicznych lasów.
       Dłuższy postój odbył się w okolicach Zajezierza. Odwiedziliśmy miejsce uświęcone krwią pomordowanych mieszkańców powiatu inowrocławskiego.
       Rajd zakończyliśmy w Gniewkowie. Autokar czekał na strudzonych piechurów. Wkrótce dotarliśmy do Nowej Wsi Wielkiej, gdzie zakończyliśmy wycieczkę.

Migawki z wycieczki