Rajd długodystansowy

Dzisiejszy rajd miał wyjątkowy charakter. Czwórka turystów z KTP Horyzont skorzystała z zaproszenia kol. Grzegorza Latosia z klubu Piętaszki i wzięła udział w rajdzie długodystansowym, którego trasa prowadziła przez tereny położone w pobliżu Bydgoszczy.
Trzeba zaznaczyć, że niniejszy rajd był formą przygotowania do jeszcze dłuższej wędrówki - o długości stu kilometrów, a zaplanowanej przez klub Piętaszki na połowę czerwca br.
Mimo niepewnej pogody, na starcie rajdu stanęło łącznie 10 turystów. Kilkoro z nich mieliśmy całkiem niedawno przyjemność gościć na rajdzie Tamtendyk. Trasa w przeważającej części przebiegała przez tereny leśne, położone w pobliżu Bydgoszczy. Kilkukrotnie mijaliśmy miejsca, odwiedzane przez nas niegdyś na rajdach - Wypaleniska, Łażyn Duży.
Wydaje się, że osobna część opisu rajdu powinna dotyczyć tempa rajdu. Było ono z pewnością niebagatelne! Sam zastanawiałem się, gdzie znajdują się granice ludzkich możliwości, jak długo można wytrzymać szybkie tempo? Takie pytanie nabiera innego sensu zwłaszcza po 35 kilometrze.
Muszę podkreślić, że całkowita długość rajdu wynosiła 50 kilometrów. Jednak korzystając z dogodnego połączenia kolejowego, nasza grupa postanowiła zakończyć wędrówkę na 43 kilometrze. Młodsi koledzy z KTP Horyzont uczestniczący w rajdzie - czyli: Adrian, Eryk i Marcin, dzielnie wytrzymali trudy rajdu, a zwłaszcza mocnego tempa! Szacunek!
Na zakończenie chciałbym podziękować koledze Grzegorzowi Latosiowi, za zaproszenie na rajd. Do zobaczenia na szlaku!

Zdjęcia z rajdu