Jesienna wycieczka

Do Lubostronia dojechaliśmy autokarem. Oprócz nauczycieli i dzieci z Nowej Wsi Wielkiej, w rajdzie uczestniczyli klubowicze Horyzontu.
Przed pałacem czekał Pan Artur Skrzypczyk, który oprowadził nas po parku. Niestety, nie mogliśmy zwiedzić wnętrz pałacu, ze względu na odbywającą się tam uroczystość.
       Następnie ruszyliśmy Szlakiem Pałuckim w kierunku Łabiszyna. Początkowo wędrowaliśmy asfaltem, na szczęście tylko kilometr. Po przekroczeniu skrzyżowania, nawierzchnia zmieniła się. Minęliśmy duży sad z jabłoniami, kilka gospodarstw, aż dotarliśmy do Smerzyna.
       Nareszcie trochę lasu. Natychmiast zatrzymaliśmy się na dłuższą przerwę śniadaniową. Niestety, po przejściu kilometra wyszliśmy znowu na asfalt i tak maszerowaliśmy aż do Łabiszyna
       Po Łabiszynie oprowadzał nas Łukasz. Zwiedziliśmy barokowy kościół oraz obejrzeliśmy Dąb Jagiełły.
       Na koniec ciekawostka! W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejsce, w którym krzyżuje się południk 18 st. z równoleżnikiem 53 st.

Migawki z wycieczki
Zdjęcia Pani Izy