Szlakiem Brdy

Tradycją naszego klubu stało się wędrowanie w okolicach Mylofa w pierwszej dekadzie lutego. Przypada wtedy rocznica śmierci turysty - Stasia, który w 2005 roku odbył w tym miejscu swoją ostatnią ziemską wędrówkę.
       Rajd rozpoczęliśmy przy zaporze na rzece Brdzie. Spełnia ona dwie funkcje - energetyczną - elektrownia wodna Zapora oraz rekreacyjno-turystyczną - szlak turystycznych spływów kajakowych.
Szybkim marszem doszliśmy do miejsca w którym ustawiony jest krzyż upamiętniający Stasia. Tradycyjnie zapaliliśmy w tym miejscu znicz.
       Dalszą część trasy pokonaliśmy podziwiając Bory Tucholskie w zimowej szacie. Po raz kolejny okazało się, że życie szykuje dla nas różne niespodzianki. Przechodząc przez Rytel natknęliśmy się na składowisko starych samochodów. Naszą uwagę przykuł zwłaszcza samochód ciężarowy STAR25. Nie był on może najlepiej zachowany, niemniej postanowiliśmy uwiecznić go na zdjęciu.
       Kolejny etap wędrówki prowadził drogami leśnymi. Po drodze minęliśmy dwie osady - Wędowo oraz Okręglik. Dzisiejszy rajd zakończyliśmy w Mylofie.

Zdjęcia Mariusza