Poszukiwanie wiosny

Tradycją naszego klubu stało się poszukiwanie wiosny w czasie rajdów. Tym razem prowadziliśmy poszukiwania w okolicach Gniewkowa.
Samochód zostawiliśmy u naszego kolegi Janusza i ruszyliśmy w kierunku Puszczy. Wkrótce dotarliśmy do żółtego szlaku Puszczańskiego, który w tych okolicach jest kiepsko oznakowany, ale to dla nas nie problem.
       W lesie zima w najlepsze. Wędrowaliśmy drogami pokrytymi ubitym śniegiem, niekiedy oblodzonymi.
W miarę jak zagłębialiśmy się w leśne ostępy, śnieg był coraz głębszy. Niekiedy szlak prowadził zupełnymi bezdrożami...
       W Glinniku zeszliśmy ze szlaku. Od tej pory poruszaliśmy się pośród zaśnieżonych pól, gdzie niegdzie mijając pojedyńcze gospodarstwa.
Kiedy ujrzeliśmy budynek dawnej szkoły w Godziębie, przyspieszyliśmy kroku. Nieopodal napotkaliśmy czynny sklep oraz zadaszoną ławeczkę, gdzie solidnie odpoczęliśmy.
       W końcu znaleźliśmy wiosnę. Objawiła się nam w postaci wierzbowych bazi, które nie omieszkała sfotografować Daria.

Zdjęcia Darii