Wędrówki z Bąbelkami

XIV Rajd Pomorski Kluka ponownie zgromadził miłośników turystyki pieszej oraz rowerowej. W tym roku turyści mogli podziwiać atrakcyjne miejsca powiatów bytowskiego oraz lęborskiego.
Skromna dwuosobowa delegacja Horyzontu dotarła na rajd z jednodniowym poślizgiem. I chociaż nasz klub skupia turystów pieszych, to kolega Mariusz spróbował swoich sił na trasie rowerowej.
Trasa piesza przebiegała w tym roku przez malownicze tereny Doliny Słupi należącej do obszaru Natura 2000. Nic więc dziwnego, że dominowały obszary leśne ze sporą ilością krystalicznie czystych jezior.
Drugiego dnia rajdu dodatkową atrakcją dla piechurów była możliwość zwiedzenia elektrowni wodnej Struga. Trzeba dodać, że wewnątrz elektrowni znajdują się żarówki z włóknem węglowym, które liczą sobie ponad sto lat. Żarówki te świecą - w momencie gdy dochodzi do awarii urządzeń.
Zwyczajowo każdy dzień rajdowy kończył się wspólnym ogniskiem, gdzie przy pieczeniu kiełbasek toczono długie rozmowy na tematy nie tylko turystyczne.
Czwartego dnia rajdu (1 czerwca), trasa przebiegała przez Mikorowo. Znajduje się tam pomnik przyrody - Dąb Wojsław. Z istnieniem dębu związana jest legenda, głosząca, iż drzewo zostało posadzone na mogile wielkiego wojownika - Wojsława, którego to opiekunem miał być sam Perun. Pozytywne wrażenie wywarło otoczenie dębu. Zadbane ławki, hamaki, pamiątkowy kamień a także drewniana rzeźba przedstawiająca Wojsława.
Oficjalne zakończenie rajdu nastąpiło 1 czerwca w Maszewie Lęborskim. W miejscowym domu kultury organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, wręczyli także pamiątkowe podziękowania.
Z tego miejsca podziękowania należą się Arturowi Hirniakowi - prowadzącemu trasę pieszą, a także wszystkim piechurom - za miłą atmosferę podczas wędrówki.

Zdjęcia z wycieczki