Wędrówki Horyzontu

Korzystając z bardzo ładnej pogody, skromna, trzyosobowa grupa piechurów wybrała się na rajd Ku źródliskom. Nazwa nieprzypadkowa - jest związana z otwartą niedawno leśną ścieżką przyrodniczo - dydaktyczną.
Rajd rozpoczęliśmy na Osiedlu Leśnym w Solcu Kujawskim. Korzystając z niebieskiego szlaku Świadkowie Historii dotarliśmy do Rud. Tam czekała na nas niespodzianka - dwójka rowerzystów - Mariusz i Michał również wybrała się tego dnia na wyprawę.
Po krótkim spotkaniu przyszedł czas na marsz ścieżką.
Leśna ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna ku źródliskom jest wspólnym projektem zrealizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego oraz Nadleśnictwo Solec Kujawski. Długość ścieżki to ok. 3,5 km.
Na trasie ustawiono dziesięć tablic tematycznych, prezentujących leśną faunę, florę, zagrożenia na które narażony jest las oraz sposoby jak im zapobiegać. Trasa jest bardzo ładnie przygotowana, a widoki godne polecenia. Dobrze wiedzieć, że w Puszczy Bydgoskiej, kojarzonej raczej z regularnie zasadzonymi sosnami, są miejsca obfitujące także drzewa liściaste oraz stawy.
W drogę powrotną udaliśmy się, korzystając z żółtego szlaku Puszczańskiego, a następnie duktów leśnych prowadzących w kierunku Solca Kujawskiego.

Zdjęcia z wycieczki