Zlot Turystów

Skromna, czteroosobowa delegacja piechurów z KTP Horyzont, reprezentowała klub podczas Zlotu Turystów Oddziału PTTK przy KIWSZ w Bydgoszczy.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na stacji PKP Bydgoszcz Leśna, skąd korzystając ze znaków Szlaku Brdy, udaliśmy się w kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.
Pogoda była zmienna, czasami zbierało się na deszcz, czasami zza chmur wyglądało słońce. Szliśmy konkretnym tempem, toteż dość szybko osiągnęliśmy cel jakim była stanica PTTK w Janowie.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że na zlot - w sile kilkudziesięciu osób - przybyli przedstawiciele ośmiu, spośród dwunastu kół i klubów zrzeszonych w Oddziale.
Na samym początku odbyła się miła uroczystość. Życzenia oraz prezenty odebrał jubilat - kol. Edmund Kozanowski - były wieloletni prezes Oddziału.
W dalszej kolejności przystąpiono do rozegrania oddziałowego turnieju, na który składały się konkursy i konkurencje sprawnościowe. W pierwszej konkurencji - rzucie beretem oraz kaloszem do celu - zaliczyliśmy co prawda falstart, ale później szło nam już tylko lepiej. Kulminacją zlotu był turniej siatkówki plażowej, w którym każdy klub wystawił trzyosobową drużynę. Nasza ekipa w składzie: Daria, Marcin i Łukasz okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie mecze.
Trzeba dodać, że pogoda w ciągu całego dnia wykazywała dużą zmienność, momenty w których padał deszcz, przeplatały się z bardziej słonecznymi. Niezależnie od warunków pogodowych integracja pomiędzy przedstawicielami poszczególnych klubów trwała w najlepsze.
Po zakończeniu turnieju, nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych dyscyplin, oraz certyfikatów dla uczestników zlotu. Następna tego rodzaju impreza odbędzie się jesienią, postaramy się zatem, aby nasza ekipa była jeszcze mocniejsza, a co najważniejsze liczniejsza.

Zdjęcia Darii