X-Lecie KTP HORYZONT

Uroczystości rocznicowe KTP Horyzont zainaugurowaliśmy rajdem pieszym.
Na stacji PKP w Przyłubiu nastąpiło otwarcie nowego szlaku w Puszczy Bydgoskiej. Szlak im. Jerzego Szafkowkiego powstał z naszej inicjatywy, bowiem patron był przyjacielem naszego Klubu i w ten sposób zapragnęliśmy zachować pamięć o tym zasłużonym dla Puszczy Bydgoskiej i turystyki Leśniku. Wykonanie szlaku zostało sfinasowane przez Nadleśnictwo Solec Kujawski.
W obecności Pani Burmistrz Solca Kujawskiego, przedstawicieli Nadleśnictwa Solec Kujawski i Nadleśnictwa Cierpiszewo oraz licznie zgromadzonych turystów, Pani Danuta Szafkowska wraz z Nadleśniczym Jakubem Siedleckim dokonali odsłonięcia pierwszego znaku szlaku, po czym nastąpił wymarsz na trasę rajdu.
Uczestnicy powędrowali leśnymi ostępami do Solca Kujawskiego. Po drodze zatrzymali się przy kamieniu upamiętniającym Jerzego Szafkowskiego.
       Główna część uroczystości rocznicowych KTP Horyzont odbyła się w Solcu Kujawskim.
Na trenie Harcówki ZHP spotkali się uczestnicy rajdu oraz zaproszeni goście. Wśród nich: Pani Burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk, Nadleśniczy Solca Kujawskiego Jakub Siedlecki, Prezes Oddziału PTTK w Bydgoszczy Lech Boczkowski, Dyrektor Muzeum Solca Rafał Kubiak, przedstawiciele innych klubów PTTK, członkowie Klubu ASG BIZON oraz najstarszy turysta PTTK w Solcu Kujawskim Pan Czesław Drozdowski.
Spotkanie było okazją do wzajemnych podziękowań i gratulacji. Nasz Klub został uhonorowany Pucharem Oddziału a członkowie dyplomami. Ze swojej strony podziękowaliśmy wszystkim tym, którzy byli z nami, wspomagali nas i popierali naszą działalność.
Następnie wszyscy obejrzeli okolicznościową prezentację multimedialną, przygotowaną przez naszą koleżankę Kamilę Kossowską. Po uczcie dla ducha nastąpiła uczta dla ciała w postaci smakowitej grochówki.
       Prawdziwa uczta dla ducha zaczęła się wraz z przybyciem muzyków.
Czwarta edycja Muzyki ze Szlaku zgromadziła fanów piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Głównymi bohaterami spotkania byli znani i początkujący muzycy: Ewa Modrzejewska, Marzena Nowakowska, Grzegorz Suliga, Grzegorz Dudziński, Sławek Dybowski, Piotr Pieńkowski, Henryk Jaskulski, Leonard Luther, Ryszard Jasiński, Przemysław Zbytek, Piotr Skupin, Zdzisław Malkiewicz, Zbyszek Wróblewski i Czarek Kropski. Śpiewali wraz z muzykami wszyscy uczestnicy.

Specjalne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Muzyki ze Szlaku dla Danuty, Lucyny i Krzysztofa Jendrzejewskich !

Na nowym szlaku
Część oficjalna