Jesienna wycieczka

Zbiórka uczestników odbyła się na dworcu PKP w Bydgoszczy. Był to wspólny rajd z uczniami Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. W wycieczce uczestniczył Dyrektor BZDZ Mieszko Wdowiak. Wszyscy wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy do Przyłubia. Po drodze dołączyli do nas członkowie i sympatycy KTP Horyzont.
       Rajd rozpoczęliśmy na stacji PKP w Przyłubiu. Ruszyliśmy szlakiem Zielonej Strugi w kierunku Cierpic. Oznakowanie tego szlaku jest szczątkowe ze względu na to, że od dawna nie był odnawiany. Poza tym trasa szlaku prowadzi oddziałami leśnymi, przez które kilka lat temu przeszła trąba powietrzna.
       Przez większą część rajdu wędrowaliśmy wzdłuż Wisły. Poruszaliśmy się leśnymi ścieżkami a niekiedy przedzieraliśmy się przez gęste krzewy. Największą atrakcją rajdu były schrony poniemieckie z okresu II Wojny Światowej, które napotkaliśmy na trasie.
       Na dłuższy popas zatrzymaliśmy się przy Zielonej Strudze. W miejscu przeznaczonym na biwaki, solidnie wypoczęliśmy i na podsumowanie rajdu stanęliśmy do wspólnej fotografii. Następnie ruszyliśmy do stacji PKP w Cierpicach, gdzie zakończyliśmy rajd.

Zdjęcia z rajdu