Zlot Oddziału Wojskowego PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy

Korzystając z zaproszenia na zlot oddziałowy, grupa turystów z KTP Horyzont wybrała się na rajd pieszy do Janowa.
Start wędrówki miał miejsce na stacji PKP Bydgoszcz Leśna. Naszą grupę wzmocniła młodzież z Gniewkowa pod kierunkiem kol. Janusza Bożko. Pierwszy fragment trasy prowadził nas w stronę Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Tam też zaczyna się czarny szlak im. dr Stanisława Meissnera, z którego korzystaliśmy w zasadzie do końca sobotniej wędrówki. Początkowo warunki pogodowe były niepewne. Dość spore zachmurzenie mogło zwiastować nadciągający deszcz. Na szczęście dla nas wkrótce się rozpogodziło.
Kiedy doszliśmy do pętli MZK Piaski pożegnaliśmy się z piechurami z Gniewkowa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wesprą nas już na całej trasie. W dalszą wędrówkę wybrało się ośmiu piechurów. Tempo naszego marszu było wyborne, toteż szybko znaleźliśmy się w Janowie.
Zlot turystów Oddziału Wojskowego PTTK przy K.I.W.S.Z. w Bydgoszczy zgromadził w janowskiej stanicy kilkudziesięciu turystów o różnorodnych zamiłowaniach: piechurów, rowerzystów, kajakarzy, krajoznawców czy płetwonurków. Zlot otworzyli: kol. Zdzisław Świderski z koła T.W.A.T., kol. Lech Boczkowski prezes Oddziału Wojskowego PTTK przy K.I.W.S.Z. w Bydgoszczy oraz były prezes Oddziału kol. Edward Kozanowski.
Na zlocie przeprowadzono szereg konkursów sprawnościowych oraz konkurs krajoznawczy. Poza tym wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny. Głodni nie tylko konkursowych wrażeń mogli zaś posilić się wojskową grochówką. W integracji zgromadzonych pewną rolę odgrywała też turystyczna piosenka. Zlot zwieńczyła uroczystość wręczania nagród. Miło nam poinformować, że turyści z K.T.P. Horyzont zdobyli puchar przechodni Oddziału, za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Zlotu. W nasze ręce trafiło też kilka nagród indywidualnych. Miejmy zatem nadzieję, że z roku na rok nasza delegacja na zlotach będzie coraz większa.

Zdjęcia z trasy