Zlot Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

W dniu 4 czerwca 2016 roku w Gądeczu odbył się zlot turystyczny kół i klubów należących do Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Impreza była połączona z jubileuszem czterdziestolecia oddziału.
       Organizatorami zlotu były kluby Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Turystycznej oraz Wędrowiec, które na miejsce spotkania wyznaczyły gospodarstwo agroturystyczne w Gądeczu. Imprezę otworzyli: kol. Lech Boczkowski – prezes Oddziału, kol. Zdzisław Świderski z klubu TWAT oraz kol. Genowefa Hoffmann z klubu Wędrowiec. Zlot był doskonałą okazją do integracji turystów oraz wymiany doświadczeń. Nie zabrakło też elementu rywalizacji w zawodach o puchar przechodni Oddziału.
       Nasz klub przystąpił do obrony zdobytego w zeszłym roku w Janowie trofeum w mocno okrojonym – trzyosobowym składzie. Konkurencjami zaliczanymi do klasyfikacji generalnej zlotu były: bierki, strzelanie oraz konkurs wiedzy krajoznawczej. Pierwszą konkurencja – bierki wyszła w naszym wykonaniu znakomicie – po podliczeniu punktów okazaliśmy się najlepsi. W drugiej konkurencji – strzelaniu z karabinka sportowego – zupełnie niespodziewanie zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce. Konkurs wiedzy krajoznawczej o Bydgoszczy i okolicach zakończyliśmy z trzecim rezultatem. Wszystko to sprawiło, że w klasyfikacji generalnej KTP „Horyzont” zajął drugie miejsce, ustępując jednym punktem turystom z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Turystycznej. Po zakończonych konkurencjach był jeszcze czas na trochę tańców, nie brakowało też atrakcji dla miłośników dobrego jadła i napojów. Zlot przebiegał w znakomitej atmosferze, pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłorocznej edycji reprezentacja naszego klubu będzie liczniejsza.