Przejdź do treści
Strona główna » 2018 01 27 Wycieczka po toruńskich muzeach.

2018 01 27 Wycieczka po toruńskich muzeach.

Data:  27.01.2018 r.

Trasa: Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Dom Eskenów

Prowadził: Łukasz Wojtecki

      W dniu 27 stycznia br. turyści z K.T.P. „Horyzont” wzięli udział w wycieczce po toruńskich muzeach. Pierwszym odwiedzonym obiektem było Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Poza egzotycznymi pamiątkami z wypraw jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, piechurzy mogli obejrzeć wystawę czasową pt. Rowerem przez Saharę. Wystawa ta jest dokumentacją podróży przez Afrykę Jacka Herman-Iżyckiego, która odbyła się w 1980 roku.

Drugim odwiedzonym miejscem była Kamienica pod Gwiazdą. Tam z kolei prezentowana jest sztuka dalekiego wschodu. Poza ekspozycją stałą turyści mogli zapoznać się z wystawą czasową pt. Japonia spod kwitnącej wiśni, prezentującą zdjęcia autorstwa Krzysztofa Muskalskiego.

Poza doznaniami estetycznymi, wycieczka była również szansą na ucztę dla podniebienia. Tak się składa, że w tej kwestii nie do przecenienia są sprawdzone miejsca. W przypadku naszej grupy była to znakomita pierogarnia.

Po solidnym posiłku grupa udała się do trzeciego z muzeów – tym razem do Domu Eskenów, gdzie można było zapoznać się z dziejami Torunia. Również i tam nie brakowało interesujących eksponatów. Jako ciekawostkę można wymienić starą mapę, na której znalazło się nasze miasto, opisane jako Sulec.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i jak zwykle do zobaczenia na szlaku!

Krótka odprawa przed dworcem PKP Toruń Miasto i ruszamy w drogę!

W Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

Oglądamy wystawę pt. Rowerem przez Saharę.

W Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu.

Poznajemy historię Torunia w Domu Eskenów.

Fragment ekspozycji w Domu Eskenów.

Dodaj komentarz