Strona główna » 2022 11 26 Rajd na Ułankę

2022 11 26 Rajd na Ułankę

Data: 26.11.2022 r.

Trasa: Solec Kujawski – skwer im. doktora Henryka Jordana – ul. Leśna – czarny szlak im. Jerzego Szafkowskiego – leśne drogi – polana Ułanka – leśne drogi – Solec Kujawski

Długość trasy: 12 km

Prowadził: Łukasz Wojtecki

Dnia 26 listopada br. Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego zorganizował rajd pieszy na polanę o nazwie Ułanka. Start rajdu miał miejsce przy skwerze im. Doktora Henryka Jordana. Stamtąd piechurzy udali się w stronę drogi krajowej nr 10, a po jej przekroczeniu weszli do Puszczy Bydgoskiej. W trakcie marszu turyści obejrzeli pozostałości strzelnicy, postawionej w dwudziestoleciu międzywojennym staraniem Towarzystwa Powstańców i Wojaków. Dalsza droga wiodła na południe – w stronę Ułanki. Nazwa polany związana jest z działającym tam w latach 70.-80. XX wieku studenckim ośrodkiem jeździeckim. Warto jednak pamiętać, że wcześniej mieściła się tam niewielka osada, a także leśnictwo o nazwie Trzcianka. W trackie postoju zorganizowanego na leśnej polanie odbyła się miła uroczystość. Do naszego klubu został oficjalnie przyjęty kol. Tadeusz Kamieński, który przy kamieniu z napisem „Ułanka” odebrał legitymację PTTK, znaczek oraz słodki upominek. Łącznie podczas rajdu turyści pokonali ok. 12 kilometrów, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych.

Uczestnicy rajdu przy skwerze im. doktora Henryka Jordana.
Maszerujemy na południe.
W stronę Ułanki.
Tablica z opisem historii osady i leśnictwa Trzcianka, a także ośrodka jeździeckiego o nazwie Ułanka.
W drodze powrotnej.
Do Solca już niedaleko!