Przejdź do treści
Strona główna » 2021 09 25 XI Rajd Długodystansowy „Tamtendyk”

2021 09 25 XI Rajd Długodystansowy „Tamtendyk”

  • przez

Data: 25.09.2021 r.

Trasa: Stacja PKP Bydgoszcz Łęgnowo – Wypaleniska – okolice Rud – polana Ułanka – Chrośna – Dąbrowa Mała – Osiek Wielki – Dąblin – leśniczówka Podlesie k. Gniewkowa

Długość trasy: 40 km

Prowadził: Łukasz Wojtecki

W sobotę 25 września br. odbył się XI Rajd Długodystansowy „Tamtendyk”. Tym razem trasa o długości niespełna 40 kilometrów, przebiegała głównie żółtym szlakiem „Puszczańskim”. Na starcie rajdu – stacji PKP Bydgoszcz Łęgnowo – zgromadziło się kilkunastu piechurów z Solca Kujawskiego, Bydgoszczy oraz Warszawy. Pierwsza część trasy wiodła przez teren Nadleśnictw Bydgoszcz oraz Solec Kujawski. Po przejściu przez Drogę Krajową nr 10 piechurzy weszli na teren byłej wsi Wypaleniska. Jeden z postojów urządzono na terenie polany o nazwie Ułanka. Stąd jeszcze tylko kilka kilometrów do Szwedzkiej Góry oraz do stolicy Puszczy Bydgoskiej czyli Chrośny. Już za Chrośną do grupy długodystansowej dołączyła młodzież z Gniewkowa. W ten sposób liczba uczestników rajdu wzrosła do blisko czterdziestu osób. Turyści minęli kolejno Dąbrowę Małą, Osiek Wielki i Glinno Wielkie. Co prawda ostatnie kilometry były dla niektórych uczestników dosyć trudnym wyzwaniem, to jednak wszyscy osiągnęli metę rajdu, która znajdowała się na terenie leśniczówki Podlesie k. Gniewkowa. Tam na turystów czekał ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek. Na spotkanie z piechurami przybył burmistrz Gniewkowa pan Adam Straszyński, który pogratulował wszystkim kondycji i wytrwałości. Tradycyjnie ostatnim punktem rajdu było wręczenie podziękowań dla uczestników wędrówki. XI Rajd Długodystansowy Tamtendyk to impreza turystyczna, która kolejny raz połączyła miłośników wędrówek z Solca Kujawskiego i Gniewkowa – miast oddzielonych od siebie Puszczą Bydgoską.

Klub Turystów Pieszych „Horyzont” składa serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomagali w organizacji rajdu: Urzędowi Miejskiemu w Gniewkowie, Nadleśnictwu Solec Kujawski, Nadleśnictwu Gniewkowo, Szkole Podstawowej nr 2 w Gniewkowie, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie oraz panom Januszowi Bożko i Mariuszowi Kwiatkowskiemu. Osobne podziękowania należą się soleckiej radnej pani Grażynie Bieniek, która nieprzerwanie wspiera organizatorów już od pierwszej edycji rajdu. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim za wspólną wędrówkę i do zobaczenia na szlaku!

Łukasz Wojtecki