Przejdź do treści
Strona główna » 2021 06 05 Rajd z Bydgoszczy do Samociążka

2021 06 05 Rajd z Bydgoszczy do Samociążka

  • przez

Data: 05.06.2021 r.

Trasa: Stacja PKP Bydgoszcz Leśna – Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku – Rynkowo – Smukała Dolna – Bożenkowo – Samociążek

Długość trasy: 19 km

Prowadził: Łukasz Wojtecki

W pierwszą sobotę czerwca br. turyści z Klubu Turystów Pieszych „Horyzont” wybrali się na rajd z Bydgoszczy do Samociążka. Wędrówka była pokłosiem zaproszenia, które solecki klub otrzymał od turystów rowerowych z klubu RAMA76 z Bydgoszczy. Miłośnicy turystyki kolarskiej obchodzili bowiem jubileusz 45-lecia.

Start rajdu odbył się w pobliżu dworca PKP Bydgoszcz Leśna. Delegacja „Horyzontu” w składzie: Marika, Tomek, Kamil, Krzysztof i Łukasz, korzystała głównie z niebieskiego Szlaku Brdy. Pierwsze metry wiodły w stronę Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Tak się złożyło, że na polanie Różopole odbywał się start biegu terenowego o nazwie: „Terenowa Masakra”. W kilku miejscach piechurzy minęli umorusanych uczestników tego wydarzenia. Na pewno udział w tego typu zawodach wymaga sporo siły i wytrzymałości.

Dość szybko osiągnięto okolice Rynkowa i tutaj zaskoczenie – nie ma stacji kolejowej położonej kiedyś w pobliżu szlaku!

Większość trasy prowadziła przez tereny leśne. Pogoda dopisywała, marsz przebiegał zatem w dość szybkim tempie. W Smukale Dolnej turyści wykorzystali szlak czerwony i korzystając z niego udali się na północ, po czym znów dzięki niebieskiemu Szlakowi Brdy udali się do Bożenkowa.

Kres wędrówki nastąpił w Samociążku. Uroczystość 45-lecia klubu turystów rowerowych RAMA76 odbyła się w ośrodku Julia, malowniczo położonym nad jeziorem. Po długiej przerwie związanej z obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem, doszło nareszcie do spotkania turystów z klubów wchodzących w skład Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Po obiedzie nastąpił czas na oficjalne wystąpienia. Delegacja ”Horyzontu” wręczyła przedstawicielom RAMY76 pamiątkową plakietkę, życząc wytrwałości i wielu udanych imprez turystycznych. Puchary i pamiątki wręczyli jubilatom również przedstawiciele innych klubów oraz prezes Oddziału – kol. Artur Gutowski.

Już po zakończeniu części oficjalnej odbyły się konkursy, a wśród nich konkurencja zręcznościowa – rzut piłką do kosza, w której przedstawiciel Horyzontu zajął trzecie miejsce.

Łukasz Wojtecki

Na starcie wędrówki w pobliżu stacji PKP Bydgoszcz Leśna
W tle Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
Zielono nam!
W Bożenkowie.
Ekipa spod znaku PTTK.
Na terenie zlotu.
Na koniec każdy uczestnik jubileuszu otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal. Dziękujemy!