Przejdź do treści
Strona główna » 2019 07 13 Rajd do Ostromecka

2019 07 13 Rajd do Ostromecka

Data: 13.07.2019 r.

Trasa: Stanica WOPR Solec Kujawski – czarny szlak im. prof. Krystyny Wyrostkiewicz – Ostromecko – czarny szlak – Czarnowo – stanica WOPR Solec Kujawskiego

Długość trasy: 25 kilometrów

Prowadził: Łukasz Wojtecki

Tradycją Klubu Turystów Pieszych „Horyzont” jest organizowanie w okresie wakacyjnym rajdu do Ostromecka. Nie inaczej było 13 lipca br. Wtedy to kilkunastoosobowa grupa piechurów z Solca Kujawskiego i Bydgoszczy wybrała się na wędrówkę czarnym szlakiem im. prof. Krystyny Wyrostkiewicz.

Jak zwykle pierwszym etapem rajdu była przeprawa przez Wisłę do Czarnowa, która udała się dzięki pomocy soleckich WOPR-owców. Tegoroczna edycja rajdu odbyła się przy zmiennych warunkach pogodowych. Deszcz, zachmurzenie, słońce – wszystkiego po trochu. Kiedy turyści doszli do mostu fordońskiego im. Rudolfa Modrzejewskiego, stało się jasne, że Ostromecko jest już niedaleko. Główną atrakcją miejscowego zespołu pałacowo-parkowego są dwa pałace – starszy z XVIII wieku postawiony przez wojewodę pomorskiego Pawła Michała Mostowskiego oraz XIX wieczny wzniesiony przez rodzinę Schonbornów. Warto dodać, że w starszym pałacu można oglądać kolekcję zabytkowych fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. Droga powrotna do Czarnowa wiodła ciągle czarnym szlakiem zamykając 25-kilometrową pętlę. Jeszcze tylko powrót łodzią WOPR-u na drugi – „solecki” brzeg Wisły i kolejny rajd do Ostromecka można było uznać za zakończony.

 

                                                                                                                 Łukasz Wojtecki

 

Zbiórka uczestników przy stanicy WOPR
W drodze na drugi brzeg Wisły
Ruszamy na trasę!
Po schodach do starego pałacu w Ostromecku
Widok na pałac z XIX wieku
W drodze powrotnej…
Powrót na „solecki” brzeg Wisły

Dodaj komentarz