Przejdź do treści
Strona główna » 2019 02 08-10 XIV Zimowy Rajd Pomorski PTTK „Stolemy”

2019 02 08-10 XIV Zimowy Rajd Pomorski PTTK „Stolemy”

  • przez

Data: 08-10.02.2019 r.

Trasa: Słupsk i okolice

Długość trasy: 21 km + 22 km + zwiedzanie Słupska

Prowadził: Grzegorz Oskarbski K.T.P. „Bąbelki”

         W dniach od 8 do 10 lutego br. Słupsk gościł uczestników XIV Zimowego Rajdu Pomorskiego PTTK „Stolemy”. Impreza zorganizowana przez Oddział Gdański PTTK oraz Klub Turystów Pieszych „Bąbelki” z Gdańska zgromadziła stu kilkudziesięciu miłośników turystyki. Wśród nich znalazła się także skromna reprezentacja naszego klubu. Jak zwykle na „Stolemach” do wyboru były trasy piesze oraz kolarska i kajakowa. Pierwszego dnia wybraliśmy się na trasę rekreacyjną, która prowadziła z Dębnicy Kaszubskiej do Słupska. W trakcie wędrówki mieliśmy możliwość obejrzeć małą elektrownię wodną Skarszów Dolny. Naszym sprzymierzeńcem były warunki pogodowe – nieraz uśmiechało się do nas słońce.

         Drugiego dnia start trasy miał miejsce w Ustce. Była zatem okazja aby chociaż trochę popatrzeć na morze. Po wizycie w porcie udaliśmy się na trasę prowadzącą w stronę Słupska. Niestety tego dnia pogorszyły się warunki pogodowe. Przez dłuższy czas padał deszcz. Rozpogodziło się dopiero podczas postoju w Dolinie Charlotty, znanej miłośnikom muzyki z festiwalu legend rocka. Koniec trasy w Słupsku nie zapowiadał końca atrakcji tego dnia. Reprezentacja naszego klubu wzięła udział w nocnym marszu na orientację – jak się później miało okazać z wyśmienitym skutkiem! Ostatni dzień rajdu rozpoczął się od oficjalnego… zakończenia imprezy. Wręczono podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Stolemów”. Nagrodzono także zwycięzców gry miejskiej oraz nocnej imprezy na orientację. W tej drugiej dyscyplinie udało się nam zwyciężyć! Następnie przyszedł czas na zwiedzanie Słupska, w tym zamku książąt pomorskich i mieszczącego się wewnątrz zamkowych murów Muzeum Pomorza Środkowego.

         Warto dodać, że w trakcie rajdu spotkaliśmy rowerzystów z soleckiego klubu „Torpedo” a także z klubu o nazwie… „Horyzont” skupiających miłośników turystyki rowerowej w Izbicy Kujawskiej. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wziąć udział w „Stolemach”.  Jeżeli czas oraz siły pozwolą przybędziemy również na następną edycję rajdu!

                                                                                                    Łukasz Wojtecki

Za chwilę wyruszymy na trasę!

Pozdrowienia z trasy pieszej!

Idziemy w stronę małej elektrowni wodnej Skarszów Dolny

Na bazie spotkaliśmy między innymi rowerzystów z KTR „Torpedo”

Nad morzem…

W porcie w Ustce

Nad rzeką Słupią

Odbieramy nagrody za zwycięstwo w Nocnym Marszu na Orientację

Dodaj komentarz