Przejdź do treści
Strona główna » 2018 07 07 Grudziądz

2018 07 07 Grudziądz

  • przez

Data: 07.07.2018 r.

Trasa: Stacja PKP Grudziądz – Muzeum im. ks. Władysława Łęgi – wieża Klimek – rynek – pomnik Ułana z dziewczyną – spichrze – Brama Wodna

Prowadził: Łukasz Wojtecki

Kolejna wakacyjna wycieczka K.T.P. „Horyzont” za nami! Tym razem za cel wędrówki obraliśmy nadwiślański Grudziądz. Trzeba podkreślić, że pogoda była wyśmienita! Było ciepło, ale nie za gorąco. Pierwsze kroki podczas naszej wyprawy skierowaliśmy w stronę Muzeum im. ks. Władysława Łęgi. Mieliśmy do wyboru kilka wystaw czasowych oraz wystawę stałą poświęconą historii Grudziądza. Z ciekawością oglądaliśmy ekspozycję poświęconą kartkom pocztowym o charakterze miłosnym oraz wystawę upamiętniającą wybitnego polskiego olimpijczyka – Bronisława Malinowskiego.

Jeśli ktoś chciałby z jednego punktu pooglądać panoramę miasta oraz widok na Wisłę, to idealnym rozwiązaniem jest wieża Klimek. Po wejściu na samą górę można do woli napawać się widokami.

Podczas spaceru po Grudziądzu naszą uwagę przykuły także: nadwiślańskie spichrze,  Brama Wodna, pomnik Ułana z dziewczyną, ławeczka z Mikołajem Kopernikiem a także ciekawa ekspozycja tabliczek z nazwą ulicy Grudziądzkiej, występującej w wielu miastach polskich i niemieckich.

Czas spędzony w Grudziądzu minął nam tak samo szybko co przyjemnie. Do zobaczenia na kolejnych rajdach i wycieczkach!

 

Na stacji PKP Grudziądz.

Medale polskiego olimpijczyka Bronisława Malinowskiego.

W drodze na wieżę Klimek.

Nadwiślańska panorama z wieży Klimek.

Widok na spichrze.

Gdzie możemy znaleźć ulicę Grudziądzką.

Dodaj komentarz