Przejdź do treści
Strona główna » 2018 06 08-09 XVI Marsz na 100 kilometrów dookoła Bydgoszczy w 24 godziny

2018 06 08-09 XVI Marsz na 100 kilometrów dookoła Bydgoszczy w 24 godziny

  • przez

Data: 08-09.06.2018 r.

Trasa: Bydgoszcz – Puszcza Bydgoska – Fordon – Maksymilianowo – Bydgoszcz

Długość trasy: 100 km

Prowadzili: Piotr Minichowski, Mirosław Musiał

Pętla MZK Błonie – to stałe miejsce zbiórki uczestników marszu na 100 kilometrów dookoła Bydgoszczy w 24 godziny.  Organizatorem rajdu jest Klub Turystów Pieszych „Piętaszki”. Tegoroczna – szesnasta edycja –  zgromadziła na starcie kilkunastu miłośników długiego wędrowania. Tym razem wśród turystów znalazła się dwuosobowa reprezentacja K.T.P. „Horyzont”.

Pierwszy fragment trasy prowadził piechurów w stronę bydgoskiego lotniska. Niewiele ponad kilometr dalej organizowany jest tradycyjnie pierwszy postój. Dalszy dystans pokonuje się już po zmroku. W nocnym marszu przez Puszczę Bydgoską turyści mijają m.in. Łażyn i Wypaleniska. Połowa trasy już o świcie przypada na rynek w Fordonie. W tym miejscu część uczestników podejmuje decyzję o kontynuowaniu bądź rezygnacji z dalszej wędrówki. Ci wytrwalsi maszerują dalej w kierunku Maksymilianowa. Przy stacji kolejowej znajduje się 69 kilometr trasy. Dalej piechurzy wędrują lasami w stronę osiedla Osowa Góra. Ostatnie kilometry zamykają pętlę wokół Bydgoszczy kończąc rajd w miejscu, w którym kilkanaście godzin wcześniej miał miejsce start – na pętli autobusowej Błonie. Turyści, którzy pokonają cały dystans i zmieszczą się w limicie 24 godzin otrzymują pamiątkowe medale.

W tym roku indywidualny sukces osiągnął nasz kolega Krzysztof, który pokonał „bydgoską setkę” po raz trzeci z rzędu. Gratulacje!

Tradycyjnie do zobaczenia na szlaku!

Dwóch piechurów z K.T.P. „Horyzont” na starcie rajdu.

Pierwszy kilometr – krystalizuje się czołówka rajdu.

Prosto przed siebie…

Przy bydgoskim lotnisku.

Pomnik na rynku w Fordonie. 50 kilometr trasy.

Czas na odpoczynek!

 

Dodaj komentarz