Przejdź do treści
Strona główna » 2021 11 21 Spacer po bydgoskich muzeach

2021 11 21 Spacer po bydgoskich muzeach

  • przez

Data: 21.11.2021 r.

Trasa: Stacja PKP Bydgoszcz Główna – Muzeum Kanału Bydgoskiego – Kanał Bydgoski – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

Prowadził: Łukasz Wojtecki

W pochmurne niedzielne przedpołudnie wybraliśmy się do Bydgoszczy. Tym razem celem naszego spaceru były dwa muzea. Zanim jednak zaczęliśmy zwiedzanie, część naszej grupy zobaczyła taras widokowy, który znajduje się na terenie dworca PKP Bydgoszcz Główna. To ciekawostka, ponieważ nie mieliśmy jeszcze okazji obejrzeć fragmentu miasta z tej perspektywy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego. W pachnącym jeszcze świeżością budynku przywitała nas sympatyczna pani Zuzanna, która fachowo przedstawiła historię kanału oraz zaprezentowała interesującą wystawę stałą. Ciekawostką w muzeum są na pewno makiety. Poza wystawą dotyczącą Kanału Bydgoskiego w muzeum znajdują się także wystawy czasowe.

Drugim punktem naszego spaceru była wizyta w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego (budynek przy ul. Gdańskiej 4) w którym znajdują się bogate zbiory sztuki, między innymi dzieła Zdzisława Beksińskiego czy Leona Wyczółkowskiego. Dla niektórych z nas był to sentymentalny powrót po latach, dla innych zaś pierwsza wizyta w tym budynku.

Łukasz Wojtecki