2017 10 29 Rajd szlakiem T. Dolczewskiego

Data:  29.10.2017 r.

Trasa: Stacja PKP Przyłubie – cmentarz mennonicko – ewangelicki w Przyłubiu – szlak zielony im. Tadeusza Dolczewskiego – Kabat – Solec Kujawski

Długość trasy: 18 km

Prowadził: Łukasz Wojtecki

W myśl powiedzenia, że pogoda najgorzej wygląda przez okno, Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego zorganizował w dniu 29.10.2017 r. rajd pieszy szlakiem im. Tadeusza Dolczewskiego. Od razu należy zaznaczyć, że szlak został w tym roku odnowiony staraniem grupy znakarskiej, działającej przy Oddziale PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Początek wędrówki miał miejsce na stacji PKP Przyłubie. Stamtąd w towarzystwie rzęsistego deszczu piechurzy przemaszerowali w stronę cmentarza mennonicko-ewangelickiego. Dosłownie kilka metrów dalej znajduje się początek szlaku. W trakcie osiemnastokilometrowego rajdu przez Puszczę Bydgoską turyści przeszli niedaleko Radiowego Centrum Nadawczego, mieszczącego się na terenie byłego poligonu Kabat. W miarę upływu kilometrów pogoda zaczęła się zmieniać tak, że jeszcze przed wejściem do Solca Kujawskiego zaczęło świecić słońce.

Początek wędrówki w Przyłubiu.

Charakterystyczne drzewo na cmentarzu w Przyłubiu.

Humory dopisywały!

Pozdrowienia z zielonego szlaku!

W pobliżu Radiowego Centrum Nadawczego.

Pod koniec wędrówki zrobiło się bardziej pogodnie.

Zapraszamy do śledzenia relacji z naszych rajdów na profilu Horyzontu na Facebook’u!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z niedzielnego rajdu szlakiem im. Tadeusza Dolczewskiego. Po raz kolejny…

Publié par horyzont.solec.pttk.pl sur lundi 30 octobre 2017